Parl2011.pl

Projektowanie stron internetowych

Bez kategorii

Strony www

Strony www

Wśród najbardziej popularnych i najszerzej rozpowszechnionych rodzajów stron internetowych, jakie występują na chwilę obecną w branży IT wyróżnia się między innymi wizytówki. Są to nowoczesne rodzaje stron www, które odznaczają się prostotą konstrukcji przy jednoczesnej funkcji reklamowej. Są one mało skomplikowane, ale jednocześnie wyczerpujące wystarczająco w swej treści. Warto na nich umieszczać swoje podstawowe dane personalne czy też dane swojego podmiotu gospodarczego i prowadzonej działalności. Przybliżmy zatem czym cechuje się nasza firma, jaki jest jej konkretny profil, na czym opiera się jej funkcjonowanie, czym się zajmujemy i od jakiego czasu, na jakim obszarze pracujemy a także oddajmy swoje dane kontaktowe w postaci numerów telefonu czy adresów e-mail itd.
Jest to bardzo tania forma promocji w sieci, która nie kosztuje nas tyle co mocno oryginalna strona www, ale za to odznacza się przejrzystością i funkcjonalnością. Proste jest jej obsługiwanie czy też nie ma kłopotu z tym, aby użytkownik swobodnie mógł się po owym serwisie przemieszczać. Nie ma tańszego rozwiązania, jeżeli chodzi o plusy wizerunkowe za taką ceną gwarantowane przez charakteryzowany rodzaj wizytówek. Jest to jednak także swego rodzaju trik marketingowy, co ważne raczej nie zamierzony ale przy okazji wynikający z profilu wizytówek. Otóż skoro pod danym adresem dostępne są wyłącznie śladowe, skrótowe informacje odnoszące się do firmy jakiej oferta nas zainteresowała, jest to zachęta do tego, aby skorzystać z jej usług i bardziej się nią zaciekawić. Często to krok na przód, aby sięgnąć po telefon i zadzwonić pod wskazany na wizytówce numer kontaktowy bądź skoncentrować się na przykład na sformułowaniu maila.
Nie zapominajmy, że wizytówka w postaci tradycyjnej do tego właśnie służy, zatem w formie elektronicznej też tak może być. Za równie istotny rodzaj strony www należy uznać foldery. Są one przedstawiane w postaci multimedialnych wersji prezentacji dotyczących przedstawienia danego rodzaju firmy. Mają z reguły zachęcającą grafikę. Są zbudowane z tak zwanych planszy, jakie bazują na multimedialności. To jest interesujące ale raczej wymaga długiego dość czasu, aby prezentacja uległa wgraniu, stąd często użytkownik opuszcza ją zanim jeszcze zdąży się zaznajomić z treścią. Jest też wiele folderów, które nie są bardzo wartościowe z puntu widzenia informacyjnego, a raczej zastępują standardowe katalogi działające online.
Kolejny typ to serwisy internetowe, jakie są formą wyczerpującej wiedzy na temat podmiotu gospodarczego. Jest to strona www, jaka dzieli się na wielorakie podstrony, może ich być nawet kilkadziesiąt, a zazwyczaj kilkanaście. Mają wysoką merytorycznie treść. Są też zbiorem wiedzy o danym podmiocie, produkcie, ofercie itd. Nierzadko serwisy posiadają system CMS, za pośrednictwem którego odbywa się zarządzanie nimi. Poprzez CMS możliwe jest także modyfikowanie w dowolnym momencie zawartości tychże stron internetowych. Można na nich prezentować banery reklamowe, są tematyczne i nierzadko sprzyjają utrzymaniu stałej liczby użytkowników. Do równie chętnie tworzonych rodzajów stron www zalicza się także portale. Są one nazywane serwisami horyzontalnymi. Cieszą się dużym rozbudowaniem, a więc to już bardziej zaawansowane strony, które nie są tak banalnie proste jak wizytówki.
Są pełne wielorakich, często kompletnie odmiennych i mocno zróżnicowanych informacji, mają więcej szczegółów. Jeszcze co innego to vortale, a więc taki rodzaj stron internetowych, w których jest mowa o portalu wertykalnym – niesamowicie dzisiaj popularnym w sieci. Wyróżnia się podział na kategorie tematyczne tychże serwisów. Można mówić o vortalach marketingowych, ekonomicznych, finansowych. Są świetne z racji posiadania wielorakich udogodnień w nowoczesnej postaci, a mowa tu chociażby o aplikacjach ułatwiających i usprawniających komunikację, wymianę doświadczeń, rozmowy i dyskusje na wszelkiego typu sposoby.
I tak pojawiają się tu takie znaczące elementy jak fora, listy dyskusyjne, chat roomy.

Źródło:

Share this post