Jaka żarówka do lampki na biurko?

Oświetlenie biurka jest niezwykle istotne, jeśli zależy nam na komfortowej pracy, która nie będzie męczyć naszych oczu. Większość osób pamięta, że istotne jest odpowiednie ustawienie biurkowej lampki. Zapominamy jednak, że niemniej ważna jest także sama żarówka.

Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, że zarówno zbyt słaba, jak i zbyt mocna żarówka nie jest dobrym rozwiązaniem. Za mocna będzie męczyć wzrok, za słaba zaś sprawi, że nasze oczy będą się silnie nadwyrężały. Optymalne są żarówki o mocy około 100 W. Zapewniają one wystarczająco silne oświetlenie gwarantujące komfortową pracę, a jednocześnie nie wywołujące efektu olśnienia.

W pracy przy biurku ma znaczenie także temperatura światła. Lepiej jest unikać tych żarówek, które emitują światło o bardzo ciepłej barwie. Usypia ono i relaksuje, a nie mobilizuje do pracy. Osoby, które nie chcą zmniejszać swojej wydajności powinny w lampce na biurku zamontować żarówkę emitującą światło dość chłodne.

Obecnie niezwykle popularne są żarówki ledowe. Oczywiście można je stosować w lampkach biurkowych, ale trzeba pamiętać, że wpływają dużo bardziej niekorzystnie na nasze oczy niż tradycyjne żarówki.

Odpowiednio dobrana żarówka ułatwi pracę przy biurku. Sprawi, że nie będziemy zasypiać, a nasze oczy nie będą się nadmiernie męczyły. Przy wybieraniu żarówki do lampki biurkowej warto unikać skrajności. Zawsze warto poradzić się sprzedawcy, który na pewno poradzi nam, jaka żarówka sprawdzi się w lampce biurkowej najlepiej.