Prosty keylogger – jaki najlepszy?

Oprogramowanie monitorujące komputer jest obecnie bardzo modne. Wbrew obiegowej opinii nie sięgają po niego jedynie prywatni detektywi czy policjanci prowadzący śledztwo na zlecenie prokuratury. Po takie oprogramowanie sięgają też prywatni użytkownicy oraz właściciele firm i przedsiębiorstw. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być prosty keylogger.

Keylogger to program, który śledzi to, co użytkownik komputera pisze na klawiaturze. Następnie zebrane dane przedstawiane są w postaci czytelnego raportu, z którego można wyciągnąć właściwe wnioski. Bez wątpienia programem typu keylogger, który zasługuje na uwagę jest Profispy, który sprawdza się idealnie w rozmaitych sytuacjach. Kiedy warto sięgnąć po prosty program keylogger?

Program keylogger jest niezastąpiony, kiedy chcemy wiedzieć, czy zatrudniani przez nas pracownicy w pracy zajmują się tym, czym rzeczywiście powinni. Okazuje się, że w pracy znaczną część czasu poświęcamy na zajęcia zupełnie z nią niezwiązane. Przeglądy witryny www, robimy zakupy w sklepach internetowych, rozmawiamy ze znajomymi za pomocą komunikatorów internetowych, wysyłamy prywatne maile. Program typu keylogger może bardzo łatwo wskazać co i jak długo robiliśmy w pracy. Takie dane pracodawca może wykorzystać na przykład wówczas, kiedy musi przeprowadzić redukcję zatrudnienia lub gdy typuje osoby do premii okresowej.

Proste programy szpiegujące typu keylogger są niezastąpione także wówczas, kiedy chcemy sprawdzić, czy nasz partner nas nie zdradza. Prowadzone badania pokazują, że obecnie bardzo często osoby kontaktują się ze swoimi kochankami właśnie za pośrednictwem komputera, uważając takie rozwiązanie za najbardziej bezpieczne. Dlatego program keylogger sprawdzi, czy nasz partner nie nawiązał w sieci podejrzanych relacji.

Prosty keylogger powinien charakteryzować się przede wszystkim dyskrecją. Ważne jest, aby program był niewykrywalny zarówno przez użytkownika komputera, jak i program antywirusowy. W przeciwnym razie użytkownik szybko zorientuje się, że jest podglądany.