Popularne i mniej znane atrakcje weselne

Dążenie do tego, aby wesele miało niezapomnianą oprawę, łączy pary w całej Polsce. Nie ma przy tym znaczenia to, czy mamy do czynienia z imprezą kameralną, czy też z takiej, na której bawi się pół miasta. Każdy marzy o tym, aby to właśnie jego wesele okazało się tym wyjątkowym, o którym pamięta się przez lata. Jak osiągnąć ten cel? Kluczem do sukcesu okazują się atrakcje weselne, zarówno te mniej, jak i bardziej typowe.

Bo do tańca trzeba… zespołu
Trudno już dziś wyobrazić sobie wesele, w czasie którego pan młody lub świadek obsługuje sprzęt grający co jakiś czas zmieniając listę utworów. Może się wydawać, że właśnie takie rozwiązanie będzie w przyszłości najbardziej oczywiste, wszak nowoczesne technologie wchodzą do każdej sfery naszego życia, a sprzęt grający będzie odpowiadał gustom każdego z gości, czego nigdy nie można powiedzieć o zespole na wesele.

A jednak zespół na wesele jest ciągle podstawą. Muzycy uświetniają zarówno niewielkie uroczystości, jak i ogromne wesela dla setek gości. I nawet, jeśli ich repertuar budzi czasem uśmiech, znalezienie gości niezadowolonych z tego rozwiązania jest bardzo trudnym zadaniem. Zespół nie ogranicza się przecież do odgrywania utworów. Jest niezastąpiony również dlatego, że wyznacza rytm imprezy dając znak do zabawy i zwalniając tempo, gdy goście potrzebują chwili wytchnienia przy stole.

Nie tylko zdjęcia
Tak jak nie zaskakuje obecność zespołu na wesele, tak nie dziwi to, że podczas uroczystości obecny jest profesjonalny fotograf. Po raz kolejny możemy przy tym uśmiechnąć się z wyższością do osób, które już kilkanaście lat temu prognozowały, że będzie to zawód wymierający. Dziś aparat cyfrowy posiada chyba każdy, a wiele telefonów komórkowych jest w stanie przygotowywać znakomite zdjęcia. A jednak nadal trudno wyobrazić sobie brak profesjonalnej obsługi fotograficznej gwarantującej, że każdy gość otrzyma przynajmniej jedno zdjęcie, na którym będzie wyglądać naprawdę dobrze.

Okazuje się zresztą, że nie musimy wcale ograniczać się do obecności fotografa. Hitem uroczystości weselnych odbywających się w ostatnich miesiącach są filmujące je drony. Owszem, nie jest to atrakcja najtańsza, filmy z udziałem drona robią jednak niezwykłe, niezapomniane wrażenie.

Barman gwiazdą wieczoru
Inną atrakcją, z którą mamy do czynienia od niedawna i o której możemy powiedzieć, że jest niezwykła, są pokazy barmańskie. Już od dziesięciu lat organizują je między innymi pracownicy grupy barmańskiej molekularne.pl, a rozmowy z nimi potwierdzają, że pokazy cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Ich popularność dla nikogo nie powinna być zresztą zaskoczeniem. Pokaz uświadamia, jak zręczny jest barman i jak niezwykłe show może zagwarantować. Ogląda się go z podziwem, niemała atrakcją jest zaś i to, że już po pokazie można skorzystać z drinków robionych przez profesjonalistów, a nawet porozmawiać z nimi o tajnikach ich pracy. Często taki pokaz zmienia nasze podejście do pracy barmana, a nawet sprawia, że zaczynamy w bardziej odpowiedzialny sposób przygotowywać drinki.