Jak dbać o biżuterię?

Każda kobieta ma w domu przynajmniej jeden egzemplarz biżuterii, z którego jest wyjątkowo zadowolona. Czymś oczywistym wydaje się pilnowanie go niczym oka w głowie i dbanie o niego.

Czy jednak rzeczywiście? Często nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wiedza na temat tego, jak dbać o biżuterię jest znikoma. Nietrudno się domyślić, jakie są tego konsekwencje.

z41Najważniejsza zasada związana z dbaniem o biżuterię mówi o tym, że sposób jej przechowywania może mieć kluczowe znaczenie dla jej żywotności. W sprzedaży dostępne są dziesiątki rozwiązań, z których można zrobić użytek w tym zakresie, tylko od nas zależy więc, czy będzie to stojak pełniący funkcję ozdobną, czy też szkatułka z przegrodami. W żadnym wypadku nie powinno się jednak trzymać całej naszej biżuterii w jednym pojemniku bez jakiegokolwiek ładu.

Wcale nie mniejsze znaczenie wydaje się mieć czyszczenie biżuterii, mamy bowiem do czynienia z czynnością, która powinna być wykonywana systematycznie. Technik czyszczenia jest wiele, inne rozwiązania sprawdzają się bowiem w przypadku złota, srebra, sztucznej biżuterii oraz pereł. Jeszcze przed przystąpieniem do działania warto więc zapoznać się z podstawowymi wytycznymi, aby nieświadomie nie zaszkodzić. Podczas czyszczenia biżuterii lepiej unikać silnych detergentów, znakomicie sprawdza się więc zasada mówiąca o tym, że najlepszym sposobem na utrzymanie jej w nienagannym stanie jest systematyczność.