Bar molekularny – wynajem

Osoby, które przynajmniej raz uczestniczyły w pokazie barmańskim, z rozrzewnieniem wspominają zwłaszcza płonące drinki i towarzyszące im jedzenie, do powstania którego wykorzystywano tak nietypowe składniki, jak choćby ciekły azot. Bar molekularny to z pewnością jedna z tych atrakcji, która na stałe zapadnie w pamięć nawet tym osobom, którym wydaje się, że wiele już widziały. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie temu, aby zdecydować się na jego wynajem!

Oferty firm mających w swoim portfolio bar molekularny, różnią się zwykle między sobą. Coraz częściej można jednak odnieść wrażenie, że wspomniane różnice dotyczą przede wszystkim szczegółów, podczas gdy to, co uznajemy za kluczową część oferty, pozostaje bez zmian. Głównym tematem pokazu molekularnego niezmiennie pozostają więc oryginalne formy klasycznych drinków, które tworzy się między innymi dzięki suchemu lodowi oraz z wykorzystaniem właściwości ciekłego azotu. Drinki tworzone na imprezach firmowych, weselach oraz wieczorach panieńskich powstają zwykle na bazie alkoholi, w ofercie przygotowujących takie pokazy firm znajdują się jednak również kolorowe koktajle bezalkoholowe różniące się między sobą z uwagi na walory smakowe.

molekularneCena wynajmu baru molekularnego nigdy nie jest taka sama, kluczowe znaczenie dla wysokości poniesionych kosztów ma przy tym wachlarz atrakcji. Najtańsze są, oczywiście, same pokazy i degustacja tych koktajli i drinków, które powstały w trakcie ich trwania. Barmani mogą jednak obsługiwać organizowaną przez nas imprezę i to zarówno przez godzinę lub dwie, jak i przez całą noc.

Cena baru molekularnego bywa też uzależniona od naszego wkładu w przygotowanie imprezy. Organizatorzy pokazów wolą, jeśli wszystkie elementy wchodzące w ich skład będą przygotowywane właśnie przez nich. Jeśli jednak chcemy nieco obniżyć koszt tej imprezowej atrakcji, możemy zdecydować się na samodzielny zakup części składników takich, jak choćby wykorzystywany w trakcie show alkohol. Wśród czynników wpływających na cenę znajduje się również nasze położenie geograficzne oraz renoma organizatora, co do zasady jednak oferta rozpoczyna się już od 2500 PLN za pokaz.